تعمیر کولر گازی

برای ثبت درخواست، می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات خود را ارسال نمایید.

و یا با کلیک بر روی دکمه زیر با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۹۱۳۰۲۸۱۹

برای اکثر خانواد‌ه‌ها کولر گازی مخصوصا در ماه‌های گرم تابستان موردنیازترین وسیله خانه محسوب می‌شود. اگر شما نیز جزو این خانواده‌ها هستید، بهتر است در صورت مواجه با هر مشکل کوچکی تعمیر کولر گازی تان را جدی بگیرید تا از دردسرهای بعدی پیشگیری کنید. البته هر خرابی کوچکی ممکن است به تعمیرکار ماهر نیاز نداشته باشد و خودتان نیز بتوانید مشکل را حل کنید. اما اگر به دنبال تعمیرکار کولر گازی هستید، خوشبختانه در مجموعه‌ی شهر تعمیر امکان عیب‌یابی و رفع مشکل انواع کولر گازی فراهم شده است.

امکان تعمیر انواع مدل‌های مختلف تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور، تعمیر کولر گازی هایسنس، تعمیر کولر گازی اجنرال، تعمیر کولر گازی سامسونگ، تعمیر کولرگازی جی پلاس و دیگر مدل‌ها در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات کولر گازی تان را ثبت کنید. تمامی همکاران ما در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” دارای تجارب بالایی در زمینه تعمیر کولر هستند و هدف ما ارائه‌ی خدمات باکیفیت با هزینه مناسب جهت حفظ راحتی و آسایش شما می‌باشد. کافیست هر زمانی که نیاز به تعمیرات کولر گازی داشتید، فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

در صورتی که مراحل عیب‌یابی و تعمیر به درستی انجام شود، مطمئنا تعمیرات کولر گازی می‌تواند مشکل را برطرف کند و طول عمر دستگاه را افزایش دهد. تعمیرکار کولر گازی “شهر تعمیر” می‌تواند مشکلاتی مانند روشن نشدن دستگاه، خنک نکردن، یخ زدن، نشتی، سروصدا و بسیاری از موارد دیگر را به درستی تشخیص دهد و شما را از خراب بودن قطعه آسیب‌دیده مطلع کند. سپس بخش یا قطعات آسیب دیده را تعمیر نماید. گاهی اوقات نیز نیاز به تعویض قطعات کولر است که در این صورت قطعه جدید باید اورجینال باشد و از عملکرد صحیح و بی نقص آن اطمینان کامل داشته باشید.

تعمیرات کولر گازی شامل چه خدماتی است؟

قبل از اینکه بخواهید برای تعمیرات کولر گازی درخواست‌تان را ثبت کنید، باید بدانید که آیا مشکل شما قابل تعمیر است یا نه! در صورتی که با یکی از مشکلات زیر مواجه شدید، می‌توانید فرم مربوطه را برای درخواست تعمیر کولر گازی پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

  • کولر روشن نمی‌شود.

شما باید قبل از تماس با نمایندگی یا تعمیرکار کولر، ترموستات دستگاه را بررسی کنید. هر کولر گازی حاوی یک سنسور ترموستات است که در نزدیکی سیم پیچ اواپراتور قرار دارد. ترموستات دمای هوا را در کویل تبخیر اندازه‌گیری می‌کند و بر اساس شرایط اتاق خنک کننده را تنظیم می‌کند. اگر سنسور به اجبار از موقعیت خود خارج شده باشد، کولر گازی ممکن است خاموش شود. سنسور باید در نزدیکی سیم پیچ اواپراتور بدون تماس با آن قرار گیرد. شما می‌توانید سنسور را با خم کردن سیمی که آن را در موقعیت خود نگه می‌دارد، تنظیم کنید. در صورت خراب شدن نیاز به تعویض این قطعه است.

اگر ترموستات در موقعیت خود قرار دارد اما کولر روشن نمی‌شود احتمالا مشکل از قطع کننده مدار است که باید با آن را خاموش و روشن کنید. همینطور فیلتر هوای دستگاه را از نظر آلودگی یا گرفتگی بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد باید با تعمیرکار کولر گازی تماس حاصل نمایید. اکثر کولرهای گازی شامل برخی سنسورهای داخلی هستند که دستگاه را در شرایط غیرعادی خاموش می‌کنند تا از آسیب دیدن اجزای حیاتی و گران قیمت مانند کمپرسور، کویل اواپراتور و کویل کندانسور جلوگیری کنند. مشکل از هر چه که باشد کارشناسان ما قادر به تشخیص آن هستند و می‌توانند کولر گازی شما را تعمیر نمایند. پس حتما در چنین شرایطی با ما تماس بگیرید.

  • کولر در طول کار خود بارها خاموش می‌شود.

اگر کولر شما شروع بکار می‌کند اما در طول کار بارها خاموش می‌شود، به احتمال بالا مشکلی وجود دارد. نشت مبرد ، گرفتگی یا کثیفی بیش از حد فیلتر هوا یا یخ زدن کویل اواپراتور می‌تواند باعث مشکلات این چنینی شود. تمیز کردن یا تعویض فیلتر هوا ممکن است مشکل را حل کند، اما تمیز کردن کویل اواپراتور نیاز به تماس با سرویس‌کار کولر گازی دارد. شما عزیزان می‌توانید در صورت بروز چنین مشکلاتی برای تعمیر کولر گازی خود درخواست‌تان را ثبت کنید تا با ارسال تعمیرکار متخصص مشکل دستگاه بررسی و رفع شود.

  • کولر، هوای سرد نمی‌دهد.

اگر فیلتر هوا، جریان هوای دستگاه شما را مسدود کند، در این صورت کولر شما دیگر هوای سرد نمی‌دهد. فیلتر هوای کثیف می‌تواند منجر به انجماد واحد کندانسور شود و قدرت خنک کننده کولر را محدود نماید. تعویض فیلتر هوا در زمان‌های مشخص می‌تواند به کولر شما کمک کند تا هوای سرد را بدمد.

  • کولر یخ زده است.

کولر شما ممکن است به دلیل جریان هوا ناکافی، دمای پایین بیرون، مشکلات موتور دمنده و یا برخی از مشکلات دیگر یخ بزند. معمولا زمانی که کولر گازی هوای کافی موردنیاز را دریافت نمی‌کند، کویل اواپراتور آن یخ می‌زند. کویل اواپراتور منجد می‌تواند باعث یخ زدن کولر شما و توقف کار شود. معمولا مسدود شدن دریچه‌ها، فیلترهای کثیف و فن معیوب می‌توانند باعث جریان ناکافی در سیستم شوند. از این رو فیلتر هوای تمیز برای به حداکثر رساندن جریان هوا و کیفیت هوای داخل خانه مهم است. در هر صورت شما در صورت مواجه شدن با این مشکل نیاز به تعمیر کولر گازی تان دارید. خوشبختانه امکان تعمیر تمامی این مشکلات در “شهر تعمیر” وجود دارد و در صورت بروز هر یک از آن‌ها تعمیرکاران ماهر ما در خدمت شما خواهند بود.

  • کولر نشتی دارد.

معمولا نشتی آب از کولر در روزهای گرم و مرطوب به خصوص زمانی که دستگاه در حال کار است، طبیعی می‌باشد. همچنین اگر نشت آب در بیرون در هوای خنک با دمای 60 درجه یا کمتر اتفاق بیفتد نیز طبیعی است. چرا که دستگاه ممکن است یخ زده باشد و هنگام ذوب شدن آب نشت کرده است. اما در غیر اینصورت طبیعی نیست و باید علت را بررسی کنید.

از دلایل مهم نشتی آب کولر می‌توان به فیلترهای هوای کثیف، نصب نامناسب و مسدود شدن لوله تخلیه اشاره کرد.  هنگامی که مایع خنک کننده در کولر گازی شما شروع به نشت می‌کند، دما تغییر کرده و دیگر دستگاه عملکرد دقیقی نخواهد داشت. نشتی کولر می‌تواند منجر به راندمان پایین، مصرف برق بالا، انجماد کویل و آسیب به کمپرسور شود. حتما کولر خود را به طور منظم برای نشتی بررسی کنید.

  • کولر به هنگام کار بوی بدی می‌دهد.

سیستم تخلیه کولر می‌تواند با گرد و غبار، جلبک و خاک مسدود شود. همینطور اگر آب به درستی تخلیه نشود، کپک و قارچ ایجاد می‌شود. به این ترتیب بوی بد وارد خانه شما خواهد شد. برای جلوگیری از این امر مطمئن شوید که سیستم تخلیه کولر شما به طور منظم نگهداری، تمیز و بررسی می‌شود.

  • کولر با سروصدا همراه است.

کولر گازی بسته به نوع مشکل می‎‌تواند صداهای مختلفی تولید کند. مثلا نشتی در کولر معمولا با صدای خش خش همراه است. اگر به هنگام روشن و خاموش شدن کولر صدای کلیک می‌شنوید، ممکن است مشکل از رله باشد. صدای کوبیدن نیز ممکن است به خاطر مشکل در موتور باشد. صدایی شبیه به جیغ را می‌توان به خاطر عیب در کمپرسور یا موتور فن دانست. قطعات الکتریکی معیوب نیز ممکن است صدای وزوز تولید کنند. از آنجایی که این مشکلات ممکن است باعث آسیب بیشتر به کولر شما شود، پس حتما تعمیر آن را جدی بگیرید. در اینصورت بهتر است برای تعمیر کولر درخواست‌تان را ثبت کنید تا با ارسال تعمیرکار متخصص مشکل دستگاه بررسی و رفع شود.

  • کنترل الکتریکی کولر خراب است.

هنگامی که مرتبا کولر گازی خود را روشن و خاموش می‌کنید، در طولانی مدت کنترل فن و کمپرسور فرسوده می‌شوند. این مشکل می‌تواند منجر به روشن نشدن موتور و کمپرسور شود. برای تشخیص مشکل باید اتصالات برق را بررسی کنید. در صورتی که نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما با ما تماس بگیرید.

  • قبض برقی با رقم غیرمعمولی دریافت کردید.

معمولا در طول فصول گرم کولر گازی سخت‌تر و بیشتر کار می‌کند، بنابراین ممکن است قبض‌ برق با رقم بالاتری را دریافت کنید. اگر قبض آب و برق شما در مقایسه با ماه قبل (یا قبض سال قبل در همان ماه) به طور غیرعادی رقم بالا به نظر می‌رسد، باید علت را بررسی کنید. برای اطمینان از کارآمد بودن کولر گازی‌تان، فیلتر هوا و سیم پیچ کندانسور فضای باز را از نظر آلودگی و گرفتگی تمیز کنید. اگر روی کویل یا لوله مسی مبرد یخ زده است، بهتر است که با کارشناسان ما در مجموعه شهر تعمیر تماس حاصل نمایید.

هر چند وقت یکبار باید کولر گازی را سرویس کرد؟

کارشناسان تعمیر کولر گازی ما در شهر تعمیر توصیه می‌کنند حداقل سالی یک بار کولر گازی خود را سرویس کنید. کویل‌ها و فیلتر کولر گازی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا به طور موثری کار کنند. از این رو برنامه‌ریزی منظم و خدمات تعمیر و نگهداری می‌تواند به افزایش عمر سیستم کولر گازی کمک کند.

توجه کنید که در هر یک موارد بالا کارشناسان تعمیرکار ما می‌توانند کولر گازی شما را بررسی کنند و آن را تعمیر نمایند. همینطور اگر کولر شما به دلیل قطعات معیوب دچار مشکل شده باشد، ما با تعویض قطعات طول عمر دستگاه را افزایش می‌دهیم. کارشناسان ما هر عنصر معیوب از جمله ترموستات، کویل و دیگر قطعات را بررسی و آن را تعویض خواهند کرد.

کدام برندهای کولر گازی قابل تعمیر هستند؟

کارشناسان تعمیر ما با تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور، تعمیر کولر گازی هایسنس، تعمیر کولر گازی اجنرال، تعمیر کولر گازی سامسونگ، تعمیر کولرگازی جی پلاس و دیگر مدل‌ها آشنا می‌باشند. شما می‌توانید برای تعمیر کولر گازی خود با ما تماس بگیرید تا درخواست‌تان را ثبت کنید.

آیا تعمیر کولر همیشه جواب می‌دهد؟

مطمئنا نه! شما باید به هنگام تصمیم‌گیری در مورد تعمیرات کولر گازی یا خرید دستگاه جدید دو عامل مهم را در نظر بگیرید: در دسترس بودن قطعات جایگزین برای دستگاه و طول عمر کولر.

کارشناسان ما با بررسی مشکل دستگاه می‌توانند در مورد در دسترس بودن قطعات جایگزین برای کولر گازی، شما را راهنمایی کنند. در مورد طول عمر دستگاه نیز باید بگوییم که کولرهای گازی معمولا 10 سال عمر می‌کنند. پس اگر بیش از یک دهه است که از عمر گولر گازی شما می گذرد، بهتر است که به جای تلاش برای تعمیر، آن را تعویض کنید. معمولا کولرهای گازی قدیمی هزینه تعمیر بالایی دارند چرا که قطعات آن‌ها دیگر در دسترس نیستند.

همینطور اگر در چند سال گذشته بارها کولر گازی خود را تعمیر کرده‌اید، این نشانه‌ی دیگری است که زمان خرید کولر گازی جدیدتان رسیده است. معمولا زمانی که چندین قطعه دستگاه از کار افتاده باشد، نشان می‌دهد که کل دستگاه در حال خراب شدن است.

در مواردی که کولر شما نسبتا نو است یا تعمیرات ارزان قیمتی دارد، به نفع شماست که به جای تعویض، آن را تعمیر کنید. اگر به هر دلیلی کولر شما به درستی کار نمی‌کند، کارشناسان ما می‌توانند در رفع مشکل و تعمیر کولر به شما کمک کنند.

هزینه تعمیر کولر چقدر است؟

هزینه تعمیر کولر یکی ار تکرارترین سوالی است که از ما پرسیده می‌شود. واقعیت این است که هیچ پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد چرا که هزینه تعمیر کولر گازی بیشتر به عیب دستگاه، قطعه مورد نیاز و مدل دستگاه شما بستگی دارد و متغیر است. کارشناسان تعمیر کولر گازی ما ابتدا دستگاه شما را بررسی خواهند کرد و پس از آن می‌توانند هزینه تعمیر کولر گازی را تعیین کنند. توجه کنید که مراکز تعمیر ارزان قیمت خدمات بی‌کیفیت‌تر با قطعات جانبی تقلبی را ارائه می‌دهند و دوباره کولر گازی شما زود خراب خواهد شد. به همین خاطر بهتر است که به هر مرکز تعمیر کولر گازی اعتماد نکنید. شما عزیزان می‌توانید جهت برآورد قیمت حدودی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

تعمیر کولر گازی در منزل

شهر تعمیر با سال‌ها تجربه یکی از بهترین ارائه‌دهندگان خدمات تعمیر لوازم خانگی در تهران می‌باشد که امکان تعمیر جاروبرقی، گاز رومیزی، لباسشویی، ظرفشویی و یخچال فریزر را به صورت آنلاین فراهم نموده است. شما ابتدا باید درخواست خود را مبنی بر تعمیر کولر گازی ثبت نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید. کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت با شما تماس حاصل خواهند گرفت و جهت ارسال تعمیرکار کولر با شما هماهنگ خواهند شد. متخصصان تعمیر کولر گازی شهر تعمیر با تجهیزات کاملی به منزل شما مراجعه می‌کنند تا تنها در یک جلسه مشکل را حل کنند. با این حال در صورت نیاز به سفارش قطعات اضافی، احتمال هماهنگی برای جلسه دوم نیز وجود دارد.

شما از طریق وبسایت شهر تعمیر به راحتی می‌توانید برای تعمیر انواع لوازم خانگی درخواست دهید تا تکنسین مجرب برای شما ارسال شود. سهولت درخواست تعمیرات، کیفیت بالا و هزینه‌های منصفانه از جمله ویژگی‌هایی است که ما را از دیگر مراکز ارائه‌دهنده‌ی تعمیرات لوازم خانگی متمایز کرده است. اگر شما نیز به دنبال تعمیرات کولر گازی در منزل تان هستید، کافیست که فرم درخواست تعمیر را پر کنید.

همینطور می‌توانید برای اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا در مورد عیب‌یابی و تشخیص هر گونه مشکل شما را راهنمایی نمایند. تمامی تعمیرکاران مجموعه‌ی ما دوره‌های آموزشی بسیار باکیفیتی را گذارنده‌اند و مسلط به تعمیر انواع مدل‌های مختلف کولر گازی هستند. متخصصان تعمیرکار تقریبا با اساس کار همه‌ی کولرهای موجود در بازار ایرانی آشنا هستند و با تشخیص و عیب‌یابی درست می‌توانند طول عمر کولر گازی شما را بالاتر ببرند.

سوالات متداول

کدام برندهای کولر گازی قابل تعمیر هستند؟

شما می‌توانید تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور، تعمیر کولر گازی هایسنس، تعمیر کولر گازی اجنرال، تعمیر کولر گازی سامسونگ، تعمیر کولرگازی جی پلاس و دیگر برندهای موجود در بازار را به کارشناسان ما بسپارید. کافیست هر زمانی که نیاز به تعمیرات کولر گازی داشتید، فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

شهر تعمیر چه خدمات دیگری را ارائه می‌دهد؟

ما در شهر تعمیر طیف گسترده‌ای از خدمات اعم از تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر یخچال فریزر و سایر لوازم خانگی را ارائه می‌دهیم.

کولر گازی من کار نمی کند، چه کار کنم؟

ما در بالا به طور مفصل درمورد مشکلات رایج کولر گازی و نحوه رفع آن‌ها صحبت کردیم. اگر خودتان قادر به تعمیر کولر گازی نیستید، می‌توانید برای مشاوره در مورد تعمیر کولر گازی و ثبت درخواست با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

چگونه سفارش تعمیرات کولر گازی را ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش تعمیر کولر گازی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا فرم درخواست تعمیر را تکمیل کنید. معمولا کارشناسان ما در مدت کوتاهی پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت.

هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم هزینه تعمیر کولر گازی بیشتر به عیب دستگاه، قطعه مورد نیاز و مدل دستگاه شما بستگی دارد و متغیر است. کارشناسان تعمیرات کولر گازی ما ابتدا دستگاه شما بررسی خواهند کرد و پس از آن امکان تعیین هزینه کولر گازی وجود دارد. شما عزیزان می‌توانید جهت برآورد قیمت حدودی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.