تعمیر ماشین ظرفشویی

برای ثبت درخواست، می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات خود را ارسال نمایید.

و یا با کلیک بر روی دکمه زیر با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۹۱۳۰۲۸۱۹

در سال‌های گذشته با توجه به محبوبیت ماشین ظرفشویی در بین خانواده‌های ایرانی، تقاضا برای تعمیرات آن نیز بیشتر شده است. با اینکه همه‌ی ما دوست داریم که ماشین ظرفشویی ما سال‌های سال بدون خرابی کار کند اما متاسفانه حقیقت چیزی متفاوت‌تر از این است. ماشین ظرفشویی از قطعات کاملا پیچیده‌ای تشکیل شده است و با گذشت زمان هر قطعه در معرض آسیب‌های مختلف قرار می‌گیرد. اما خوب خوشبختانه امکان تعمیر ظرفشویی بسته به نوع عیب و مشکل آن وجود دارد. اگر شما نیز به دنبال تعمیرات ظرفشویی خود هستید، خبر خوب اینکه امکان تعمیر انواع مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی‌ تان را ثبت کنید.

تمامی همکاران ما در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” دارای تجارب بالایی در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی هستند و هدف ما ارائه‌ی خدمات باکیفیت با هزینه مناسب جهت حفظ راحتی و آسایش شما می‌باشد. شما می‌توانید تعمیر ظرفشویی آاگ، بوش، پاکشوما، ال جی، آرچلیک، سامسونگ و دیگر برندهای موجود در بازار را به کارشناسان ما بسپارید. کافیست هر زمانی که نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی داشتید، فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیرات ماشین ظرفشویی شامل چه خدماتی است؟

قبل از اینکه بخواهید برای تعمیرات ظرفشویی خود درخواست بدهید، باید بدانید که آیا مشکل شما قابل تعمیر است یا نه! در صورتی که با یکی از مشکلات زیر مواجه شدید، می‌توانید فرم مربوطه را برای درخواست تعمیر ظرفشویی پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که بیشتر مردم به هنگام کار با ماشین ظرفشویی با آن مواجه شوید، نشتی یا سرریز شدن آب از ماشین ظرفشویی است.

خوشبختانه نشتی ماشین ظرفشویی به راحتی قابل تعمیر است. این مشکل معمولا به دلیل شل بودن شلنگ یا شکستگی در واشرها رخ می‌دهد. واشرها حلقه‌های پلاستیکی هستند که دو شلنگ را بهم متصل کرده یا شلنگ را به قسمت داخلی ماشین ظرفشویی وصل می‌کنند. از آنجایی که واشرها معمولا از پلاستیک ساخته شده‌اند، به مرور زمان فرسوده می‌شوند و می‌توانند ترک بخورند یا از هم جدا شوند. واشرهای معمولا ارزان هستند و حتی خودتان نیز می‌توانید آنها را تعویض کنید. با این حال اگر آشنایی با پروسه‌ی تعویض واشرها یا شلنگ ماشین ظرفشویی ندارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

از دیگر مشکلات رایج ماشین ظرفشویی که قابل تعمیر است، می‌توان به خرابی المنت گرمایشی، سروصدای زیاد دستگاه و تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اشاره کرد. خرابی المنت گرمایشی معمولا مانع از تکمیل چرخه خشک شدن ماشین ظرفشویی می‌شود. در چنین شرایطی کارشناسان ما مشکل المنت گرمایشی را تشخیص داده و آن را تعویض می‌کنند. همینطور اگر دستگاه شما با سروصدای زیادی همراه است، بهتر است که با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. چرا که ممکن است این سروصدا به دلیل شل شدن قطعات یا عناصر دستگاه باشد که در دراز مدت باعث آسیب بیشتر به دستگاه شما خواهد شد. مشکل از هر چه که باشد کارشناسان ما قادر به تشخیص آن هستند و می‌توانند ماشین ظرفشویی شما را تعمیر کنند.

گاها نیز برخی از مردم از عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی یا بسته نشدن آن در طول چرخه شستشو گله می‌کنند. در برخی از موارد نیز پس از خارج کردن ظروف از ماشین، متوجه وجود بقایای غذا یا مایع شوینده بر روی آن‌ها می‌شوید. این نشان می‌دهد که ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند. در چنین شرایطی نیز، شما به تعمیر ظرفشویی به طور تخصصی نیاز دارید. خوشبختانه امکان تعمیر تمامی مشکلات بالا در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” وجود دارد و در صورت بروز هر یک از این مشکلات، تعمیرکاران ماهر در خدمت شما خواهند بود. به طور کلی در صورتی که با هر یک از مشکلات زیر مواجه شدید، حتما با ما تماس بگیرید:

 • سروصداهای بلند وغیرمعمولی از دستگاه خارج می‌شود.
 • ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی‌کند.
 • ماشین ظرفشویی در حال سرریز یا نشت آب از زیر آن است.
 • دستگاه به درستی ظروف را تمیز یا خشک نمی‌کند.
 • دستگاه اصلا گرم نمی‌شود یا به شدت داغ می‌شود.
 • دستگاه هیچ آبی دریافت نمی‌کند.
 • دستگاه مایع شوینده را در طول چرخه شستشو باز نمی‌کند.
 • دستگاه بوی بدی می‌دهد.
 • ماشین ظرفشویی بقایای گچی سفید بر روی لیوان‌ها و بشقاب‌ها ایجاد می‌کند.
 • ماشین ظرفشویی روی ظروف شیشه‌ای لکه‌هایی ایجاد می‌کند.
 • ماشین ظرفشویی ظروف را به درستی خشک نمی‌کند.
 • ماشین ظرفشویی از آب پر نمی‌شود.

توجه کنید که در هر یک موارد بالا کارشناسان تعمیرکار ما می‌توانند ماشین ظرفشویی شما را بررسی کنند و آن را تعمیر نمایند. همینطور اگر ماشین ظرفشویی شما به دلیل قطعات معیوب دچار مشکل شده باشد، ما با تعویض قطعات طول عمر دستگاه را افزایش می‌دهیم. کارشناسان ما هر عنصر معیوب از جمله ترموستات، شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه، تایمر دستگاه، شیر آب ورودی و … را بررسی و آن را تعویض خواهند کرد.

آیا تعمیر ظرفشویی همیشه جواب می‌دهد؟

مطمئنا نه! شما باید به هنگام تصمیم‌گیری در مورد تعمیرات ظرفشویی یا خرید ماشین ظرفشویی جدید دو عامل مهم را در نظر بگیرید: در دسترس بودن قطعات جایگزین برای ماشین ظرفشویی و طول عمر دستگاه.

کارشناسان ما با بررسی مشکل دستگاه می‌توانند در مورد در دسترس بودن قطعات جایگزین برای ماشین ظرفشویی، شما را راهنمایی کنند. در مورد طول عمر دستگاه نیز باید بگوییم که ماشین‌های ظرفشویی معمولا 10 سال عمر می‌کنند، اما طبق گزارش‌ها 30 درصد از ماشین‌های ظرفشویی در پنج سال اول نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. اگر یک دهه از عمر ماشین ظرفشویی شما می گذرد، بهتر است که به جای تلاش برای تعمیر آن را تعویض کنید. معمولا ماشین‌های ظرفشویی‌ قدیمی هزینه تعمیر بالایی دارند چرا که قطعات آن‌ها دیگر در دسترس نیستند.

همینطور اگر در چند سال گذشته بارها ماشین ظرفشویی خود را تعمیر کرده‌اید، این نشانه‌ی دیگری است که زمان خرید ماشین ظرفشویی جدیدتان رسیده است. معمولا زمانی که چندین قطعه دستگاه از کار افتاده باشد، نشان می‌دهد که کل دستگاه در حال خراب شدن است.

در مواردی که ماشین ظرفشویی شما نسبتا نو است یا تعمیرات ارزان قیمتی دارد، به نفع شماست که به جای تعویض، آن را تعمیر کنید. اگر به هر دلیلی ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، ظروف را به طور کامل تمیز نمی‌نماید یا به سادگی آب آن را تخلیه نمی‌کند، کارشناسان ما می‌توانند در رفع مشکل و تعمیر ظرفشویی به شما کمک کنند.

کدام برندهای ماشین ظرفشویی قابل تعمیر هستند؟

کارشناسان ما در تعمیر انواع برندهای مشهور بازار ایران تخصص کافی را دارند و با جدیدترین ابزارها و فناوری‌های تعمیرات ظرفشویی آشنا می‌باشند. در زیر لیستی از برندهایی که امکان تعمیر آن‌ها در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” وجود دارد را می‌توانید ببینید.

تعمیر ظرفشویی آاگ

آاگ یکی از برندهای مشهور در حوزه‌ی تولید لوازم خانگی است که با نام تجاری جنرال الکتریک (Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft) به طور خفف AEG فعالیت می‌کند. ماشین ظرفشویی آاگ تولید کشور آلمان است و توانسته است توجه بازار ایرانی را به خود جلب کند. شما می‌توانید برای تعمیر ظرفشویی آاگ فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیرات ظرفشویی بوش

بوش یکی دیگر از معتبرترین برندهای لوازم خانگی بازار ایران است که کارخانه‌های اصلی بوش آن در کشورهای آلمان، ترکیه، چین، مالزی و مجارستان فعالیت دارند. البته لوازم خانگی بوش ساخت کشور آلمان هستند و بقیه‎‌ی کشورها تحت لیسانس کارخانه اصلی برند بوش آلمان فعالیت دارند. شما می‌توانید برای تعمیرات ظرفشویی بوش فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

پاکشوما یکی دیگر از آشناترین برندهای ماشین ظرفشویی و لباسشویی در بازار است که توانسته جایگاه خود را در بین خانواده‌های ایرانی پیدا کند. این برند ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار است و در حوزه‌ی تولید انواع مدل‌های مختلف لباسشویی، ظرفشویی و یخچال فریزر فعالیت دارد. شما می‌توانید برای تعمیر ظرفشویی پاکشوما فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

مطمئنا برند ال جی نیازی به معرفی ندارد چرا که از قدیم‌الایام محصولات آن در خانه‌های ایرانی حضور داشته و دارد. مبدا اصلی محصولات شرکت ال جی کره جنوبی است اما در کشورهایی مثل چین، مصر، ایران، مالزی و ژاپن نیز مونتاژ می‌شود .ماشین ظرفشویی ال جی یکی از پرفروش ترین محصولات بازار است که به سبب کیفیت عالی و تنوع بالا مورد توجه بسیاری از مردم ما قرار گرفته است. شما می‌توانید برای تعمیر ظرفشویی پاکشوما فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی آرچلیک

برند آرچلیک که در زمینه تولید نمایشگر، سینمای خانگی و تلویزیون، دیسک بلو-ری، دیسک‌گردان نوری، ماشین لباس‌شویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، فریزر، جاروبرقی، کولر و لپ‌تاپ فعالیت می‌کند، یک شرکت لوازم خانگی ترکیه‌ای است. ماشین ظرفشویی آرچلیک در بازار ایرانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و یکی از پرفروش‌ترین‌های بازار می‌باشد. شما می‌توانید برای تعمیرات ظرفشویی آرچلیک فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ از جمله برندهایی است که حداقل یکی از محصولات آن در هر خانه‌ی ایرانی یافت می‌شود. مبدا اصلی این برند نیز کشور کره جنوبی است اما به دلیل گسترده بودن فعالیت‎های این برند کمپانی‌های مربوط به ساخت و ساز این برند در کشورهای دبی و قطر نیز حضور دارند. شما می‌توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تعمیر ظرفشویی شارپ

شارپ از جمله تولیدکنندگان لوازم خانگی ژاپنی است که ماشین ظرفشویی آن توانسته توجهات بسیاری از خانواده‌های ایرانی را به خود جلب کند. شما می‌توانید برای تعمیرات ظرفشویی شارپ فرم درخواست تعمیر را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

از دیگر برندهایی که امکان تعمیر ماشین ظرفشویی آن در مجموعه‌ی ما وجود دارد، می‌توان به برندهای نف، آریستون، ایندزیت، زیمنس اشاره کرد. در مورد دیگر برندها نیز می‌توانید با کارشناسان ما صحبت کنید تا شما را راهنمایی نمایند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی چقدر است؟

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی بیشتر به عیب دستگاه، قطعه مورد نیاز و مدل دستگاه شما بستگی دارد و متغیر است. کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی ما ابتدا دستگاه شما را بررسی و پس از آن هزینه تعمیر ظرفشویی را تعیین خواهند کرد. توجه کنید که مراکز تعمیر ارزان قیمت خدمات بی‌کیفیت‌تر با قطعات جانبی تقلبی را ارائه می‌دهند و دوباره ماشین ظرفشویی شما زود خراب خواهد شد. به همین خاطر بهتر است که به هر مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اعتماد نکنید. شما عزیزان می‌توانید جهت برآورد قیمت حدودی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

آیا خودتان می‌توانید ماشین ظرفشویی را تعمیر کنید؟

رفع برخی از مشکلات اولیه به سادگی از طرف خود شما نیز قابل انجام هستند. حتما قبل از اینکه تصمیم به تعویض یا تعمیرات ظرفشویی خود بگیرید، موارد زیر را بررسی کنید و سپس درخواست خدمات تعمیر نمایید.

 • اتصال برق را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل ماشین ظرفشویی بخاطر اختلالات سیستم الکتریکی برق منزل‌تان نیست.
 • مطمئن شوید که هیچ چیزی مانع بسته شدن کامل درب دستگاه نمی‌شود.
 • مطمئن شوید که مشکل تخلیه دستگاه بخاطر گرفتگی در شلنگ‌ها یا بخش‌های دیگر نیست.
 • اگر ظروف تمیز نمی‌شوند، مطمئن شوید که دمای آب به اندازه کافی گرم می‌شود. اگر آب به اندازه کافی گرم نیست، ترموستات آبگرمکن را روی درجه بالاتری قرار دهید. همینطور اطمینان حاصل کنید که کف داخل ماشین ظرفشویی تمیز و عاری از زباله است. نکته‌ی بعدی توجه به مقدار مناسب مواد و تازه بودن مواد شوینده است.
 • اگر به ندرت از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، توجه کنید که ممکن است داخل ماشین ظرفشویی کپک رشد کند. بهتر است گاها اجازه دهید که ماشین ظرفشویی با استفاده از مواد شوینده ترجیحا بدون ظروف کار کند.
 • اگر دستگاه نشتی دارد، مطمئن شوید که قرارگیری ظروف و مقدار مواد شوینده درست و اصولی انجام می‌پذیرد. دستگاه را در حالت خالی روشن کنید، اگر نشتی نداشته باشد، احتمالا مشکل از قرارگیری ظروف است. پس مطمئن شوید که قفسه‌ها به درستی قرار گرفته‌اند.

در غیر اینصورت بهتر است برای تعمیر ظرفشویی درخواست‌تان را ثبت کنید تا با ارسال تعمیرکار متخصص مشکل دستگاه بررسی و رفع شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

“شهر تعمیر” با سال‌ها تجربه یکی از بهترین ارائه‌دهندگان خدمات تعمیر لوازم خانگی در تهران است که بستر امنی را برای پذیرش تعمیرات جاروبرقی، گاز رومیزی، لباسشویی، ظرفشویی و تلویزیون فراهم کرده است. شما از طریق وبسایت “شهر تعمیر” به راحتی می‌توانید برای تعمیر انواع لوازم خانگی درخواست دهید تا تکنسین مجرب برای شما ارسال شود. سهولت درخواست تعمیرات، کیفیت بالا و هزینه‌های منصفانه از جمله ویژگی‌هایی است که ما را از دیگر مراکز ارائه‌دهنده‌ی تعمیرات لوازم خانگی متمایز کرده است. اگر شما نیز به دنبال تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل هستید، کافیست که فرم درخواست تعمیر را پر کنید.

همینطور می‌توانید برای اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا در مورد عیب‌یابی و تشخیص هر گونه مشکل شما را راهنمایی نمایند. تمامی تعمیرکاران مجموعه‌ی ما دوره‌های آموزشی بسیار باکیفیتی را گذارنده‌اند و مسلط به تعمیر انواع مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی هستند. متخصصان تعمیرکار تقریبا با اساس کار همه‌ی ماشین‌های ظرفشویی موجود در بازار ایرانی آشنا هستند و با تشخیص و عیب‌یابی درست می‌توانند طول عمر ماشین ظرفشویی شما را بالاتر ببرند.

سوالات متداول

تعمیر ظرفشویی چقدر طول می‌کشد؟

تعمیر ماشین ظرفشویی ممکن است 1 الی 2 ساعتی طول بکشد. معمولا مدت زمان تعمیرات ظرفشویی به عیب و مشکل دستگاه برمی‌گردد و نمی‌توان زمان دقیقی را برای آن تعیین کرد.

چگونه سفارش تعمیرات ظرفشویی را ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش تعمیر ماشین ظرفشویی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا فرم درخواست تعمیر را تکمیل کنید. معمولا کارشناسان ما در مدت کوتاهی پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت.

تعمیر ماشین ظرفشویی ممکن است بیش از یک جلسه طول بکشد؟

اگر عیب‌یابی ماشین ظرفشویی شما به قطعه جایگزین دیگری نیاز داشته باشد که در حال حاضر موجود نیست، تکنسین می‌تواند آن را برای شما تهیه کند. پس از دریافت آن، تعمیرکار برای تکمیل کار مجبور به هماهنگی جلسه دوم است. هزینه تعمیر و هزینه قطعات یدکی پس از تعمیر ماشین ظرفشویی قابل پرداخت است.

هزینه تعمیر ظرفشویی چقدر است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم هزینه تعمیرات ظرفشویی بیشتر به عیب دستگاه، قطعه مورد نیاز و مدل دستگاه شما بستگی دارد و متغیر است. کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی ما ابتدا دستگاه شما بررسی و پس از آن هزینه تعمیر ظرفشویی را تعیین خواهند کرد. شما عزیزان می‌توانید جهت برآورد قیمت حدودی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

اگر پس از درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی منصرف شوم، چه کار باید انجام دهم؟

اگر پس از درخواست تعمیر ظرفشویی منصرف شوید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و هماهنگی‌های لازم جهت عدم حضور تکنیسن در منزل شما انجام شود. البته اگربعد از حضور تکنیسین در منزل منصرف شوید، باید هزینه ایاب و ذعاب و عیب‌یابی را پرداخت نمایید.

آیا هر عیب و مشکلی قابل تعمیر است؟

ما در بالا در مورد مواردی که قابل تعمیر هستند، صحبت کردیم. در صورتی که سروصداهای بلند و غیرمعمولی از دستگاه خارج می‌شود، ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی‌کند، در حال سرریز یا نشت آب از زیر آن است، به درستی ظروف را تمیز یا خشک نمی‌کند، گرم نمی‌شود یا به شدت داغ می‌شود، هیچ آبی دریافت نمی‌کند، مایع شوینده را در طول چرخه شستشو باز نمی‌کند، بوی بدی می‌دهد، بقایای گچی سفید بر روی لیوان‌ها و بشقاب‌ها ایجاد می‌کند، روی ظروف شیشه‌ای لکه‌هایی ایجاد می‌کند، ماشین ظرفشویی ظروف را به درستی خشک نمی‌کند یا پر آب نمی‌شود و یا هر مشکلی شبیه به این موارد می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.