9 علت تخلیه نکردن لباسشویی و راه‌حل‌های برای رفع آن‌ها

تخلیه نکردن لباسشویی

معمولا مشکلات مرتبط با تخلیه لباسشویی یا از خود دستگاه یا از شیلنگ‌های تخلیه نشات می‌گیرند. دلایل مختلفی می‌توانند منجر به تخلیه نکردن ماشین لباسشویی شوند که گاها تشخیص آن‌ها سخت است. اما گاها نیز علت تخلیه نکردن آب لباسشویی ساده است و خوتان نیز می‌توانید مشکل را حل کنید. ما در این مطلب از وبلاگ شهر تعمیر هر آنچه که باید در مورد تخلیه نکردن لباسشویی بدانید را پوشش داده‌ایم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت تخلیه نکردن لباسشویی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم موارد زیادی می‌تواند منجر به تخلیه نکردن ماشین لباسشویی شود که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم. اما قبل از هر چیزی پیشنهاد می‌کنیم که حتما به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید و بخش عیب‌یابی آن را مطالعه نمایید. مطمئنا راه‌حل‌هایی متناسب با نوع مشکل به شما ارائه داده شده است. همینطور به ارور لباسشویی خود که روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود، دقت کنید. در بسیاری از موارد علت کار نکردن تخلیه لباسشویی قابل تعمیر بوده و با هزینه کم می‌توانید مشکل را رفع نمایید. با این حال گاهی اوقات تشخیص علت تخلیه نکردن آب لباسشویی دشوار است و ممکن است نیاز به تعمیرکار حرفه‌ای باشد.

اگر شما آشنایی با پروسه‌ی تعمیر لباسشویی ندارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. امکان تعمیر انواع مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی در مجموعه‌ی شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را ثبت کنید. تمامی همکاران ما در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” دارای تجارب بالایی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی هستند و هدف ما ارائه‌ی خدمات باکیفیت با هزینه مناسب جهت حفظ راحتی و آسایش شما می‌باشد. شما می‌توانید تعمیر لباسشویی آاگ، بوش، پاکشوما، ال جی، سامسونگ و دیگر برندهای موجود در بازار را به کارشناسان ما بسپارید. هر زمانی که نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی داشتید، فقط کافیست که فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. در ادامه به بررسی علت تخلیه نکردن لباسشویی پرداخته‌ایم.

تخلیه نکردن لباسشویی
تخلیه نکردن لباسشویی

در زیر لیستی از رایج‌ترین علت تخلیه نکردن ماشین لباسشویی را مشاهده می‌کنید. توجه کنید که گاها مشکل بخاطر ایرادی جزئی بوده و به این معنی نیست که لباسشویی شما خراب شده است.

مشکلات مرتبط با شیلنگ تخلیه

اگر صدای عملکرد پمپ ماشین لباسشویی را می‌شنوید اما آب از ماشین خارج نمی‌شود، به احتمال زیاد شیلنگ تخلیه پلاستیکی که از پشت ماشین لباسشویی به سمت لوله تخلیه می‌رود با الیاف پارچه یا جسم خارجی دیگری مسدود شده است. گاهی اوقات ممکن است پس از شستن وسایلی مانند فرش، که ممکن است الیاف پارچه تولید کند، این اتفاق بیافتد. اگر شلنگ گرفتگی داشته باشد، می‌تواند از پمپاژ آب از دستگاه به بیرون جلوگیری کند. با رفع گرفتگی شیلنگ مشکل نیز حل خواه شد.

همینطور ممکن است شیلنگ پیچ‌خورده باشد و جریان آب را مسدود کرده باشد. گاهی اوقات نیز ماشین لباسشویی خیلی نزدیک به دیوار می‌باشد و مانع جریان آب از شیلنگ می‌شود.

مشکلات مرتبط با پمپ تخلیه

پمپ تخلیه نیز ممکن است مسدود شود و علت تخلیه نکردن لباسشویی از همان باشد. در ماشین‌های لباسشویی درب بالا معمولا پمپ در پشت دستگاه قرار دارد. در ماشین‌های لباسشویی درب جلو پمپ در قسمت جلوی دستگاه زیر درب قرار می‌گیرد. از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود برای یافتن موقعیت درست پمپ تخلیه کمک بگیرید. شما باید هر گونه پرز را از روی صفحه فیلتر بردارید و آن را تمیز کنید. همچنین پروانه‌های پمپ را بررسی کنید و مطمئن شوید که آزادانه حرکت می‌کنند و هیچ شکستگی ندارند. سپس دوباره ماشین لباسشویی را تست کنید.

اما اگر پمپ تخلیه به هیچ وجه کار نمی‌کند و صدایی ندارد یا اگر هیچ مانعی در پمپ یا شیلنگ تخلیه وجود ندارد، ممکن است پمپ آب ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد. بنابراین باید آن را تعویض کنید. با اینکه شما خودتان نیز می‌توانید قطعه را سفارش داده و تعویض کنید اما پیشنهاد ما این است که از یک تعمیرکار لباسشویی کمک بگیرید. خوشبختانه امکان تعمیر انواع ماشین لباسشویی در شهر تعمیر وجود دارد و شما می‌توانید برای هماهنگی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید یا درخواست‌تان را ثبت نمایید.

تخلیه نکردن ماشین لباسشویی
تخلیه نکردن لباسشویی

مشکلات مرتبط با تسمه موتور

تسمه موتور و پمپ بسیار شبیه به تسمه فن اتومبیل هستند و به مرور زمان ساییده یا کشیده می‌شوند. اگر تسمه بیش از حد ساییده یا کشیده شود، شل می‌شود و می‌تواند لیز بخورد یا حتی به طور کامل به موتور یا پمپ بچسبد .اگر تسمه موتور پاره یا شل شود، ماشین لباسشویی به هنگام تخلیه مشکل پیدا می‌کند یا ممکن است اصلا تخلیه نکند. شما باید تسمه را از نظر ساییدگی یا پارگی بررسی کنید و در صورت ساییدگی، ترک خوردگی، کشیده شدن یا هر گونه آسیب آن را تعویض کنید. از آنجایی که این مشکلات ممکن است باعث آسیب بیشتر به ماشین لباسشویی شود، پس حتما تعمیر آن را جدی بگیرید. در اینصورت بهتر است برای تعمیر لباسشویی درخواست‌تان را ثبت کنید تا با ارسال تعمیرکار متخصص مشکل دستگاه بررسی و رفع شود.

مشکلات مرتبط با سوئیچ درب

در زیر درب ماشین لباسشویی، کلید پلاستیکی کوچکی برای تشخیص بسته شدن درب وجود دارد. اگر سوئیچ درب خراب باشد، ممکن است دستگاه به درستی تخلیه نشود. شما باید کلید را فشار دهید و در مورد معیوب بودن و نبودن آن مطمئن شوید. اگر به هنگام فشار دادن سوئیچ درب صدای کلیک نشنوید، احتمالا مشکل از آن است و نیاز به تعویض دارد.

توزیع نامناسب لباس‌ها

توزیع نامناسب بار در ماشین لباسشویی می‌تواند علت تخلیه نکردن لباسشویی باشد. اگر در هر لحظه‌ای از شستشو، وسایل داخل درام نامتعادل شوند، ممکن است ماشین لباسشویی نتواند بچرخد و چرخه را به پایان نرساند. توجه کنید که بار نامتعادل در طول زمان به دستگاه آسیب خواهد رساند. ساده‌ترین راه برای جلوگیری از بروز این مشکل این است که مطمئن شوید ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکرده‌اید، یا اگر وسایل بزرگ و سنگین مثل پتو و قالیچه برای شستشو به دیگ اضافه کرده‌اید، قطعات کوچکتر را برای متعادل کردن بار در کنار آن قرار دهید. به این ترتیب لباس‌ها به طور یکنواخت در درام پخش خواهند شد.

سخن پایانی

خوشبختانه بیشتر علت نچرخیدن ماشین لباسشویی قابل حل بوده و با کمترین هزینه می‌توانید ماشین لباسشویی را تعمیر کنید. حتی در بیشتر مواقع خودتان نیز می‌توانید علت کار نکردن لباسشویی را کشف کنید و آن را رفع نمایید. با این حال اگر نیاز به تعمیرکار لباسشویی داشته باشید، می‌توانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند. اگر سوالی در مورد تخلیه نکردن ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *