ارورهای لباسشویی دوو به چه معنایی هستند و چگونه می‌توانیم آن‌ها را رفع کنیم؟

ارور لباسشویی دوو

اکثر ماشین‌های لباسشویی دوو دارای سیستم نمایشگر کد خطاها هستند که می‌توانند به شما در عیب‌یابی و رفع مشکل کمک نمایند. ما در این مطلب از وبلاگ شهر تعمیر تمامی کدهای خطایی که ممکن است در ماشین لباسشویی دوو خود با آ‌ن‌ها مواجه شوید را برای شما لیست کرده‌ایم. در جدول زیر می‌توانید معنی هر ارور لباسشویی دوو را به همراه راه‌حل‌هایی برای رفع آن‌ها بیابید.

جدول ارور لباسشویی دوو

آشنایی با معنی خطاهایی که در نمایشگر لباسشویی دوو ظاهر می‌شودن، می‌تواند به شما در تعمیر ماشین لباسشویی کمک نمایند. این کد و خطای لباسشویی دوو دقیقا به شما می‌گویند مشکل از چیست و چه چیزی باعث خطا شده است. در بیشتر موارد مشکل جزئی است و خودتان می‌توانید آن را رفع کنید. در موارد جدی‌تر شما باید آن را به تعمیرکار لباسشویی بسپارید.

خوشبختانه امکان تعمیر لباسشویی دوو در شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید. تمامی همکاران ما در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” دارای تجارب بالایی در زمینه تعمیر لباسشویی هستند و هدف ما ارائه‌ی خدمات باکیفیت با هزینه مناسب جهت حفظ راحتی و آسایش شما می‌باشد. هر زمانی که نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی داشتید، فقط کافیست که فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

البته کمک ما به شما به همین‌جا ختم نمی‌شود! ما تمامی کدهای خطا و ارور لباسشویی دوو را در جدول زیر برای شما لیست کرده‌ایم. این جدول شامل کدهای همه مدل‌های نمایشگر دوو است. پیشنهاد می‌کنیم که از جدول زیر برای یافتن ارور ماشین لباسشویی دوو و راه حل مورد نیاز برای رفع مشکل استفاده کنید.

کد خطا معنی کد بررسی علت و راه حل‌ها
IE خطای ورودی آب

• این کد خطای لباسشویی دوو به این معنی است که ماشین لباسشویی در تامین آب به مشکل خورده است. شما باید شیلنگ ورودی را چک کنید و از باز بودن شیرهای آب مطمئن شوید. ممکن است شیر آب بسته باشند یا یخ زده باشند. همینطور ممکن جسمی خارجی باعث انسداد شیلنگ ورودی شده باشد.

• درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید، دکمه Start/Pause را فشار دهید تا مشکل رفع شود.

• اگر مشکل همچنان پابرجا بود، احتمالا سنسور سطح آب خراب است و باید تعویض شود.  برای تشخیص و جایگزینی آن بهتر است با متخصصان ما تماس بگیرید.

OE عدم تخلیه آب

 

• احتمالا چیزی مانع تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی می‌شود. ممکن است شیلنگ تخلیه یخ زده باشد یا مسدود شده باشد. همینطور احتمالا پیچ‎خوردگی آن وجود دارد که مانع تخلیه ماشین لباسشویی می‌شود. پس شیلنگ تخلیه را از نظر انسداد، پیچ‌خوردگی بررسی کنید و مشکل را رفع نمایید.

• اگر مشکل پابرجا بود، احتمالا فیلتر پمپ تخلیه مشکل دارد. ممکن است در اثر پرز، موی، سکه، گیره یا هر چیز دیگری مسدود شده باشد.

• در غیر اینصورت مشکل ممکن است جدی باشد و نیاز به تعویض مدارهای حاوی کنترلر، پمپ یا کلید فشار باشد. در چنین شرایطی برای رفع ارور لباسشویی دوو خود باید با تعمیرکار تماس بگیرید. خوشبختانه امکان رفع هر گونه مشکل ماشین لباسشویی در مجموعه‌ی شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را ثبت کنید.

UE بار در درام نامتعادل است.

• این خطای لباسشویی دوو زمانی رخ می‌دهد که حجم لباس‌های شما متعادل نیست. ممکن است حجم لباس‌ها در ماشین لباسشویی خیلی کم باشد یا دستگاه کج شده باشد. همینطور ممکن است حجم لباس‌ها در ماشین لباسشویی زیاد باشد که باعث می‌شود لباس‌های شسته شده در یک طرف جمع شوند.

• شما می‌توانید این مشکل را با باز کردن درب ماشین لباسشویی و توزیع مجدد لباس‌ها برای ایجاد تعادل بیشتر در درام برطرف کرد. اگر بار ماشین لباسشویی خیلی کم است که نمی‌تواند متعادل شود، باید اندازه بار را افزایش دهید. اگر در حال شستن وسایل سنگین مانند حوله هستید، ممکن است لازم باشد آنها را جداگانه بشویید تا از نمایش این کد جلوگیری کنید. همینطور مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به درستی تراز نشده است.

PFE لباسشویی در حین چرخش متوقف می‌شود.

 

• این کد خطا می‌تواند بخاطر انسداد فیلتر پمپ تخلیه یا کار نکردن پمپ تخلیه باشد. همینطور گاها مشکل بخاطر استفاده از مقدار نامناسب مواد شوینده است. برای رفع ارور لباسشویی دوو خود ابتدا فیلتر پمپ تخلیه را را تمیز کنید. همینطور از مقدار مناسب مواد شوینده استفاده کنید.

• اگر مشکل پابرجا بود، احتمالا پمپ تخلیه نیاز به تعویض دارد. در این صورت می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را در شهر تعمیر ثبت کنید.

E8 خطای موتور

• این خطا از ایراد در موتور خبر می‌دهد. بهتر است برای رفع مشکل با تعمیرکار لباسشویی ما در شهر تعمیر تماس بگیرید.

LE خطای باز بودن درب

• این خطا نشان می‌دهد که در حین کار ماشین لباسشویی باز می‌شود. مطمئن شوید که هیچ لباسی از بسته شدن درب جلوگیری نمی‌کند. اگر مشکل از وجود مانع نبود،  مقدار کمی الکل را روی پارچه بریزید و قفل درب را با آن پاک کنید. با این کار هرگونه زباله و کثیفی را از قفل درب پاک می‌کند. پس از تمیز کردن، ماشین لباسشویی خود را ریست کنید و بررسی کنید که آیا ارور لباسشویی دوو حذف شده است یا نه.

• اگر کد LE همچنان روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود، ممکن است لازم باشد قفل درب خود را توسط تکنسین ماهر تعویض کنید یا اگر ابزار و دانش لازم برای انجام این کار را دارید می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید.

E2 خطای سرریز

• این خطای ماشین لباسشویی دوو زمانی رخ می‌دهد که ماشین لباسشویی شما بیش از حد پر شده و در حال سرریز شدن است. علت اصلی این مشکل این است که شیرهای ورودی شما معیوب هستند و در زمان درست خاموش نمی‌شوند. برای رفع مشکل، باید شیرهای ورودی را تعویض کنید. این کار را می‌توان با قطع منبع آب و سپس جدا کردن شیرهای قدیمی و نصب شیرهای جدید انجام داد. پس از تعویض، لباسشویی خود را روشن و خاموش کنید تا مطمئن شوید کد دیگر نمایش داده نمی‌شود.

• اگر کد همچنان روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود، ممکن است مشکل از خرابی سنسور، سوئیچ فشار، شیر ورودی، کنترلر یا تخلیه نامناسب باشد. در چنین شرایطی بهتر است که از متخصصان تعمیرکار ما برای رفع ارور لباسشویی دوو خود کمک بگیرید.

E4 خطای نشتی

• اگر با کد خطای E4 مواجه شدید، تمام مکان‌هایی را که ممکن است آب از آن‌ها نشت کند مثل شیلنگ‌های پرکننده و تخلیه، درب و دیگ ماشین لباسشویی، کشوی مواد شوینده، لوله‌های داخلی و دیگ را بررسی کنید.

• اگر اثری از آب نبود، برق دستگاه را خاموش کنید، دوباره وصل کنید و دوباره امتحان کنید. اگر مشکل رفع نشد، احتمالا ایراد از پمپ تخلیه یا سنسورهایی مثل سوئیچ سطح یا سیستم کنترل نشتی است. اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما برای رفع ارور لباسشویی دوو خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

E5 خطای ولتاژ بالا
E6 خطای EMG

• این کد خطا به شما می‌گوید که لباسشویی بین واشر و درام گیر کرده است. مشکل را بررسی و آن را رفع کنید.

E9 خرابی سنسور سطح آب

• این کد خطای لباسشویی دوو به این معنی است که سنسور سطح آب معیوب است. برای رفع کد خطا، قبل از روشن کردن مجدد آن، حدود 10 ثانیه دستگاه را خاموش کنید. اگر ماشین لباسشویی دوباره کار نکرد، سنسور سطح آب ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

• ماشین لباسشویی را از برق بکشید و اتصالات سیم بین سنسور سطح آب و برد کنترل الکترونیکی را بررسی کنید. سیم‌های شل شده را دوباره وصل کنید یا در صورت آسیب دیدگی، سیم‌ها را تعویض کنید.

• اگر مشکل همچنان ادامه داشت، لطفا برای رفع ارور ماشین لباسشویی دوو خود با کارشناسان ما در شهر تعمیر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

H2 خطای ترمیستور

• در بیشتر موارد، این کد به دلیل ترمیستور معیوب نشان داده می‌شود. برای رفع مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید. اتصالات سیم کشی ترمیستور درام (سنسور دما) را بررسی کنید. مقاومت را با استفاده از ولت/اهم متر اندازه گیری نماید. اگر ترمیستور معیوب است، آن را تعویض کنید.

• اگر مشکل از ترمیستور نبود، بهتر است که برای رفع ارور لباسشویی دوو خود با تعمیرکاران ما تماس حاصل نمایید.

SE

• این خطا نشان می‌دهد که کلید ایمنی درست قبل از ورود به مرحله چرخش روشن شده است.

QE

• این خطا زمانی رخ می‌دهد که آب بیش از 15 دقیقه تخلیه نشود.

F1

• این کد خطای لباسشویی دوو نشان می‌دهد که دستگاه روشن می‌شود اما شروع بکار نمی‌کند.

خوشبختانه بیشتر خطاها و ارور لباسشویی دوو قابل حل بوده و با کمترین هزینه می‌توانید دوباره ماشین لباسشویی را راه بیندازید. حتی در بیشتر مواقع خودتان نیز می‌توانید علت بروز خطا را کشف کنید و آن را رفع نمایید. با این حال اگر نیاز به تعمیر لباسشویی خود داشته باشید، می‌توانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند. اگر سوالی در مورد معنی ارور های ماشین لباسشویی دوو و نحوه رفع آن داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *