ارورهای لباسشویی ال جی به چه معنایی هستند و چگونه می‌توانیم آن‌ها را رفع کنیم؟

ارورهای لباسشویی ال جی

اگر ماشین لباسشویی ال جی دارید، احتمالا با سیستم نمایشگر کد خطاهای آن آشنا هستید. لباسشویی‌های ال جی کد خطاهای خود را در نمایشگر دستگاه نمایش می‌دهند تا عیب‌یابی ماشین لباسشویی ال جی شما را آسان‌تر نمایند. ما در این مطلب از وبلاگ شهر تعمیر تمامی کدهای خطایی که ممکن است در ماشین لباسشویی ال جی خود با آ‌ن‌ها مواجه شوید را برای شما لیست کرده‌ایم. در جدول زیر می‌توانید معنی هر ارور لباسشویی ال جی را به همراه علت و راه‌حل‌هایی برای رفع آن‌ها بیابید.

جدول ارور لباسشویی ال جی

کدهای خطای ماشین‌ لباسشویی ال جی که عموما دو سه یا سه حرفی هستند، می‌توانند به دلایل متعددی بر روی نمایشگر آن ظاهر شوند. این کدها دقیقا به شما می‌گویند که مشکل از چیست و آیا خودتان می‌توانید آن را رفع نمایید یا باید با متخصص آن تماس بگیرید. در بیشتر موارد مشکل جزئی است و خودتان می‌توانید آن را رفع کنید. در موارد جدی‌تر شما باید آن را به تعمیرکار لباسشویی بسپارید.

خوشبختانه امکان تعمیر لباسشویی ال جی در شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید. تمامی همکاران ما در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” دارای تجارب بالایی در زمینه تعمیر لباسشویی هستند و هدف ما ارائه‌ی خدمات باکیفیت با هزینه مناسب جهت حفظ راحتی و آسایش شما می‌باشد. هر زمانی که نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی داشتید، فقط کافیست که فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

البته کمک ما به شما به همین‌جا ختم نمی‌شود! ما تمامی کدهای خطا و ارور لباسشویی ال جی را در جدول زیر برای شما لیست کرده‌ایم. این جدول شامل کدهای همه مدل‌های نمایشگر ال جی است. پیشنهاد می‌کنیم که از جدول زیر برای یافتن خطای ماشین لباسشویی ال جی و راه حل مورد نیاز برای رفع مشکل استفاده کنید.

کد خطا معنی کد بررسی علت و راه حل‌ها
IE خطای ورودی آب

• این کد خطا به این معنی است که ماشین لباسشویی ال جی شما نمی‌تواند با آب پر شود. محتمل‌ترین علت این کد مسدود شدن فیلتر ورودی یا باز نبودن صحیح شیرهای ورودی است. برای رفع این مشکل، هر دوی این قطعات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که معیوب نیستند. همچنین شیلنگ‌های ورودی را بررسی نمایید تا مطمئن شوید مسدود یا پیچ نخورده‌اند. اگر هر یک از قطعات معیوب باشند، آن را تعویض کنید.

 

• اگر مشکل همچنان پابرجاست، باید برد کنترل الکترونیکی اصلی را بررسی کنید. اگر آسیب دیده باشد، نیاز به تعویض دارد. برای تشخیص و جایگزینی آن بهتر است با متخصصان ما تماس بگیرید.

UE بار در درام نامتعادل است.

• این خطای ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که حجم لباس‌های شما متعادل نیست. ممکن است حجم لباس‌ها در ماشین لباسشویی خیلی کم باشد یا دستگاه کج شده باشد. همینطور ممکن است حجم لباس‌ها در ماشین لباسشویی زیاد باشد که باعث می‌شود لباس‌های شسته شده در یک طرف جمع شوند.

 

• شما می‌توانید این مشکل را با باز کردن درب ماشین لباسشویی و توزیع مجدد لباس‌ها برای ایجاد تعادل بیشتر در درام برطرف کرد. اگر بار ماشین لباسشویی خیلی کم است که نمی‌تواند متعادل شود، باید اندازه بار را افزایش دهید. اگر در حال شستن وسایل سنگین مانند حوله هستید، ممکن است لازم باشد آنها را جداگانه بشویید تا از نمایش این کد جلوگیری کنید. همینطور مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به درستی تراز شده است.

 

• در صورتی که مشکل حل نشد، در چنین شرایطی برای رفع ارور لباسشویی ال جی با تعمیرکاران ما تماس حاصل نمایید.

0E عدم تخلیه آب
FE خطای سرریز

• این خطای ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که ماشین لباسشویی ال جی شما بیش از حد پر شده و در حال سرریز شدن است. علت اصلی این مشکل این است که شیرهای ورودی شما معیوب هستند و در زمان درست خاموش نمی‌شوند. برای رفع مشکل، باید شیرهای ورودی را تعویض کنید. این کار را می‌توان با قطع منبع آب و سپس جدا کردن شیرهای قدیمی و نصب شیرهای جدید انجام داد. پس از تعویض، لباسشویی خود را روشن و خاموش کنید تا مطمئن شوید کد دیگر نمایش داده نمی‌شود. اگر کد همچنان روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود، از متخصصان تعمیرکار ما برای رفع ارور لباسشویی ال جی خود کمک بگیرید.

 

• از دیگر دلایل اصلی این مشکل می‌توان به خرابی سنسور، سوئیچ فشار، شیر ورودی، کنترلر یا تخلیه نامناسب اشاره کرد. در این صورت می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را در شهر تعمیر ثبت کنید.

PE خرابی سنسور سطح آب

• این کد خطا به این معنی است که سنسور سطح آب معیوب است. برای رفع کد خطا، قبل از روشن کردن مجدد آن، حدود 10 ثانیه دستگاه را خاموش کنید. اگر ماشین لباسشویی دوباره کار نکرد، سنسور سطح آب ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

 

• ماشین لباسشویی را از برق بکشید و اتصالات سیم بین سنسور سطح آب و برد کنترل الکترونیکی را بررسی کنید. سیم‌های شل شده را دوباره وصل کنید یا در صورت آسیب دیدگی، سیم‌ها را تعویض کنید.

 

• اگر مشکل همچنان ادامه داشت، لطفا برای رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی خود با کارشناسان ما در شهر تعمیر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 

dE1, dE2 خطای باز بودن درب

• این خطای ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که درب ماشین لباسشویی ال جی شما نمی‌تواند به درستی قفل شود. مطمئن شوید که هیچ لباسی از بسته شدن درب جلوگیری نمی‌کند. اگر مشکل از وجود مانع نبود،  مقدار کمی الکل را روی پارچه بریزید و قفل درب را با آن پاک کنید. با این کار هرگونه زباله و کثیفی را از قفل درب پاک می‌کند. پس از تمیز کردن، ماشین لباسشویی خود را ریست کنید و بررسی کنید که آیا ارور لباسشویی ال جی حذف شده است یا نه.

 

• اگر کد dE همچنان روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود، ممکن است لازم باشد قفل درب خود را توسط تکنسین ماهر تعویض کنید یا اگر ابزار و دانش لازم برای انجام این کار را دارید می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید.

tE خطای گرمایشی

• این کد خطا نشان‌دهنده مشکل گرمایشی است. در بیشتر موارد، این کد به دلیل ترمیستور معیوب نشان داده می‌شود. ترمیستور بر سطح گرمای ماشین لباسشویی شما نظارت می‌کند. برای رفع مشکل، ماشین لباسشویی را از برق بکشید. اتصالات سیم کشی ترمیستور درام (سنسور دما) را بررسی کنید. مقاومت را با استفاده از ولت/اهم متر اندازه گیری نماید. باید حدود 40000 اهم در 85 درجه فارنهایت باشد. اگر ترمیستور معیوب است، آن را تعویض کنید.

 

• شما باید قبل از روشن کردن مجدد ماشین لباسشویی، آن را حدود 10 ثانیه خاموش کنید. پس از روشن شدن، دکمه تخلیه را بزنید تا ماشین لباسشویی شما تخلیه کند تا بتوانید آن را به چرخه شستشوی جدید تبدیل کنید.

 

• اگر مشکل از ترمیستور نبود، بهتر است که برای رفع ارور لباسشویی ال جی خود با تعمیرکاران ما تماس حاصل نمایید.

 

EE خطای EEProm

• EEPROM حافظه فقط خواندنی قابل برنامه‌ریزی با قابلیت پاک شدن الکتریکی روی برد کنترل خراب است. این خطا به این معنی است که EEPROM از کار افتاده است. سعی کنید کد را با قطع برق ماشین لباسشویی به مدت 5 دقیقه رفع کنید. اگر هنگام روشن کردن دوباره ماشین لباسشویی، کد پاک نشد، باید برد کنترل اصلی را تعویض کنید.

 

• از آنجایی که تعویض برد کنترل اصلی کاری تخصصی است، در چنین شرایطی برای رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی خود باید با تعمیرکار تماس بگیرید. خوشبختانه امکان رفع هر گونه مشکل ماشین لباسشویی در مجموعه‌ی شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را ثبت کنید.

PF قطع برق

• هنگامی که این کد خطا روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی شما نشان داده می‌شود، به این معنی است که ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو دچار قطع برق شده است. برای حذف کد خطا، چرخه شستشو جدیدی را شروع کنید.

Sud کف بیش از حد

• این خطای ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که کف بیش از حد در ماشین لباسشویی شما وجود دارد. معمولا در چنین شرایطی ماشین لباسشویی متوقف می‌شود تا از نشت آن جلوگیری شود.

 

• برای رفع ارور لباسشویی ال جی خود، بهترین گزینه این است که به سادگی ماشین لباسشویی را رها کنید و اجازه دهید کف به طور طبیعی کاهش یابد تا زمانی که ماشین لباسشویی دوباره شروع به کار کند. همچنین، می‌توانید به صورت دستی آب را از واشر خارج کنید. برای جلوگیری از وقوع این خطا در آینده، مطمئن شوید که از مواد شوینده با راندمان بالا استفاده می‌کنید. همینطور از مقدار بیش از حد توصیه شده شوینده استفاده نکنید.

uS خطای سنسور لرزش
Ed1 خرابی پمپ شوینده
Ed2 خرابی پمپ مدار باز
Ed3 خرابی پمپ نرم کننده
Ed4 خرابی پمپ نرم کننده مدار باز
Ed5 نقص ارتباط • PCB به دلیل ارتباط ضعیف کار نمی‌کند.
v5 خطای سنسور لرزش • این خطا زمانی رخ می‌دهد که ارتباط سنسور لرزش قطع شده است. شاید نیاز باشد که سنسور لرزش را تعویض کنید. اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما برای رفع ارور لباسشویی ال جی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.
nE خطای وای فای وای فای متصل نیست.
nF خطای مودم وای فای
LE خطای موتور قفل شده

• این خطای ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که موتور در لباسشویی ال جی شما به دلیل بارگذاری بیش از حد قفل شده است. برای رفع کد، مقداری از لباس‌های خود را از ماشین لباسشویی خارج کنید و سپس ماشین لباسشویی خود را با خاموش کردن آن به مدت 10 ثانیه قبل از روشن کردن مجدد، تنظیم کنید. همچنین مطمئن شوید که لباس‌های شسته شده به طور یکنواخت در درام توزیع شده‌اند.

• همینطور اتصالات سیم روی موتور و تاکومتر را بررسی کنید. هرگونه خرابی سیم کشی را تعمیر کنید. اگر اتصالات سیم کشی سالم هستند، قطعات موتور آسیب دیده را بررسی کنید و آن‌ها را تعویض نمایید. اگر مشکلی در موتور مشاهده نشد، تاکومتر را تعویض کنید.

• اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما برای رفع ارور لباسشویی ال جی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

OE به آرامی تخلیه می‌شود.

• این کد خطا به این معنی است که شلنگ تخلیه پیچ خورده یا مسدود شده است، بنابراین نمی‌تواند به درستی تخلیه شود. برای رفع مشکل، شلنگ تخلیه را برای هر گونه آسیب یا پیچ‌خوردگی بررسی کنید. همچنین می‌توانید شلنگ را جدا کرده و مسدود شدن آن را بررسی نمایید. اگر شلنگ آسیب دیده است، شلنگ تخلیه را تعمیر یا تعویض کنید. اگر با تعمیر یا تعویض شیلنگ تخلیه؛ کد خطا را رفع نشد، باید پمپ تخلیه را بررسی کنید.

 

• اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما برای رفع ارور لباسشویی ال جی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

Cl • این خطای ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که قفل ایمنی کودک فعال شده است. برای حذف کد، دکمه قفل کودک را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. با انجام این کار کد حذف خواهد شد و شما می‌توانید دوباره درب ماشین لباسشویی را باز کنید.
tCL • این کد خطا به این معنی است که درام داخل ماشین لباسشویی شما باید تمیز شود. اینکار را می‌توان با تنظیم ماشین لباسشویی بر روی چرخه تمیز کردن انجام داد. قبل از اینکه آن را روی چرخه قرار دهید، کشوی مواد شوینده خود را با 1 فنجان سرکه سفید پر کنید و مطمئن شوید که درام خالی است.
CE

• این کد خطا به دلیل اتصال کوتاه در قطعات الکترونیکی واشر ایجاد می‌شود. ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و بعد از 10 ثانیه دوباره آن را روشن کنید.

 

• اگر خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما برای رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خوشبختانه بیشتر خطاها و ارور لباسشویی ال جی قابل حل بوده و با کمترین هزینه می‌توانید دوباره ماشین لباسشویی را راه بیندازید. حتی در بیشتر مواقع خودتان نیز می‌توانید علت بروز خطا را کشف کنید و آن را رفع نمایید. با این حال اگر نیاز به تعمیرکار لباسشویی ال جی داشته باشید، می‌توانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند. اگر سوالی در مورد کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع آن‌ها داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *