6 علتی که می‌توانند باعث روشن نشدن لباسشویی شوند!

روشن نشدن لباسشویی

ماشین لباسشویی در گذر زمان با مشکلات مختلفی روبرو می‌شود که به دلیل استهلاک قطعات آن می‌باشد. روشن نشدن لباسشویی از جمله مورادی است که در مورد آن با ما زیاد تماس گرفته می‌شود. متاسفانه چنین شرایطی وضعیت استرس‌زایی را برای هر خانواده‌ای می‌سازد، مخصوصا زمانی که درب لباسشویی قفل شود و لباس‌های شما داخل ماشین بسته بمانند. علت روشن نشدن لباسشویی گاها بخاطر اتصالات برق و پریز بوده و حتی خودتان نیز می‌توانید مشکل را حل کنید. گاهی نیز مشکل جدی‌تر بوده و نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی دارید. ما در این مطلب از وبلاگ شهر تعمیر همه چیز در مورد اینکه اگر ماشین لباسشویی روشن نشود چیکار باید انجام دهید را توضیح داده‌ایم.

علت روشن نشدن لباسشویی و نحوه رفع آن‌ها

در زیر لیستی از رایج‌ترین دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی را مشاهده می‌کنید. توجه کنید که گاها مشکل بخاطر ایرادی جزئی بوده و به این معنی نیست که لباسشویی شما خراب شده است.

1) پریز برق

اگر ماشین لباسشویی روشن نشود، اولین چیزی که باید بررسی کنید اتصالات و پریز برق است. آیا به برق وصل است؟ آیا دستگاه دیگری می‌تواند از همان پریز برق بگیرد؟ پس حتما پشت ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دوشاخه به برق وصل است. ممکن است اصلا ایراد از ماشین لباسشویی نباشد. توجه کنید که وقتی ماشین لباسشویی در طول چرخه خاموش می‌شود یا متوقف می‌گردد، معمولا مشکل از منبع برق است. با این حال، اگر هر بار که ماشین لباسشویی را وصل می‌کنید، خاموش می‌شود، ممکن است مشکل بزرگتری داشته باشید که تعمیرکار باید آن را حل کند.

2) فیوز

گاهی اوقات علت روشن نشدن ماشین لباسشویی بخاطر فیوز است و صرفا تعویض آن می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت، هزینه و رفع نگرانی شما شود. فیوز برای محافظت از دستگاه در برابر تغییرات جریان برق یا حرارت در آن تعبیه می‌شود. تعویض فیوز می‌تواند ماشین لباسشویی شما را دوباره راه بیندازد و مشکل را حل نمایید. با این حال حواستان باشد، اگر چراغ‌ها هنوز روی دستگاه روشن هستند، می‌توانید از این مرحله صرفنظر کنید چرا که در این صورت مشکل از فیوز نیست.

3) قفل درب

قفل درب ویژگی ایمنی برای ماشین‌های لباسشویی محسوب می‌شود و برای روشن شدن و کار کردن دستگاه، قفل درب باید بسته باشد. یعنی زمانی که درب باز باشد، به موتور اجازه کار را نمی‌دهد. با این حال قفل ماشین لباسشویی تحت تاثیر برخی مشکلات مثل سیم‎کشی معیوب ممکن است دچار آسیب شده باشد و نتواند فرمان قفل بدهد. این موضوع چیز عجیبی نیست و  یکی از رایج‌ترین دلایل روشن نشدن لباسشویی می‌باشد.

 اگر مشکل از قفل درب باشد، باید سوئیچ درب را تعویض کنید. چرا که معیوب بودن سوئیچ می‌تواند علت روشن نشدن لباسشویی باشد. همینطور در ماشین‌های لباسشویی درب بالا ممکن است پر از آب شود اما نچرخد. مطمئن شوید که قفل به درستی کار می‌کند و درب را بسته نگه داشته است. توجه کنید اگر صفحه نمایش روشن است و می ‌وانید برنامه را انتخاب کنید اما چرخه شروع بکار نمی‌کند، ممکن است مشکل از قفل درب  باشد. اما اگر چراغ‌ها نمایش داده نمی‌شوند، پس احتمالا مشکل از جای دیگری است.

روشن نشدن لباسشویی

4) تایمر

گاها نیز علت روشن نشدن لباسشویی بخاطر تایمر فرسوده آن است. تایمر، شروع و توقف هر چرخه لباسشویی را کنترل می‌کند. گاهی اوقات تایمر دستگاه، فرسوده می‌شود و نمی تواند زمان کار دستگاه را به درستی تعیین کند. در چنین شرایطی تایمر مقصر است و نمی‌تواند دستگاه را روشن کند. اگر تایمر دستگاه فرسوده شده است، باید آن را با تایمر جدیدی تعویض کنید. در ماشین‌های لباسشویی قدیمی‌تر، کلید استارت و تایمر را می‌توان به سادگی با برداشتن صفحه پشتی پنل کنترل بالایی، همزمان تعویض کرد.

5) موتور

تمامی ماشین‌های لباسشویی درب جلو و بالا از موتور برای چرخیدن و شستشو استفاده می‌کنند. اگر موتور شستشو معیوب باشد، ممکن است روشن نشود. اگر موتور صداهای عجیبی تولید می‌کند، ممکن است مشکل از آن باشد. برای تست موتور شما باید تسمه‌ها را بردارید و سعی کنید موتور را روشن کنید. اگر موتور کار بکند، پس مشکل از جای دیگری است. با این حال تعمیر موتور به تعمیرکار حرفه‌ای نیاز دارد. خوشبختانه امکان رفع هر گونه مشکل ماشین لباسشویی در مجموعه‌ی شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را ثبت کنید.

6) برد کنترل

برد کنترل جایی است که اجزای ماشین لباسشویی شما را کنترل می‌کند. ماشین‌های لباسشویی قدیمی دارای بردهای کنترلی بسیار ساده هستند، در حالی که ماشین‎های جدیدتر پیشرفته‌تر می‌باشد. اگر برد کنترل، شیر پرکننده، موتور تخلیه یا قفل درب را به درستی کنترل نکند، ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود. تنها راه برای تشخیص خطای برد کنترل، بازرسی بصری آن است. مناطق سوخته یا هر جزئی روی برد که ممکن است سوخته یا آسیب دیده به نظر برسد را بررسی کنید. اگر نواحی یا اجزای سوخته روی برد کنترل پیدا کردید، آن را بردارید و تعویض کنید.

رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی

گاهی اوقات تشخیص علت روشن نشدن لباسشویی دشوار است و ممکن است نیاز به تعمیرکار حرفه‌ای باشد. اگر شما آشنایی با پروسه‌ی تعمیر لباسشویی ندارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. امکان تعمیر انواع مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی در مجموعه‌ی شهر تعمیر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید فقط با چند کلیک درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی تان را ثبت کنید.

تمامی همکاران ما در مجموعه‌ی “شهر تعمیر” دارای تجارب بالایی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی هستند و هدف ما ارائه‌ی خدمات باکیفیت با هزینه مناسب جهت حفظ راحتی و آسایش شما می‌باشد. شما می‌توانید تعمیر لبایشویی آاگ، بوش، پاکشوما، ال جی، سامسونگ و دیگر برندهای موجود در بازار را به کارشناسان ما بسپارید. هر زمانی که نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی داشتید، فقط کافیست که فرم درخواست تعمیرات را پر کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

سخن پایانی

خوشبختانه بیشتر دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی قابل حل بوده و با کمترین هزینه می‌توانید دوباره ماشین لباسشویی را تعمیر کنید. حتی در بیشتر مواقع خودتان نیز می‌توانید علت روشن نشدن لباسشویی را کشف کنید و آن را رفع نمایید. با این حال اگر نیاز به تعمیرکار لباسشویی داشته باشید، می‌توانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند. اگر سوالی در مورد روشن نشدن ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن داشته باشید، می‌توانید در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *